ThermoShield

ThermoShield je rodina multifunkčných špičkových povrchových náterov používaných predovšetkým v stavebníctve. Je možné ich aplikovať na takmer všetky druhy podkladov, ako v exteriéri, tak i v interiéri. Plnia funkciu tepelnej keramickej membrány - tzn. náter zabraňuje vode a vzdušnej vlhkosti prenikaniu do podkladu, no zároveň umožňuje jej odparenie. Má veľmi vysokú trvalú odrážavosť - späť do priestoru odráža 86% slnečného žiarenia. Dokázateľne znižuje náklady - v zime na kúrenie a v lete na klimatizáciu. Toto sa dá dokumentovať na základe viac ako 20-ročných skúseností. Boli dokázané úspory na kúrenie 29%.

Jedinečné vlastnosti ThermoShieldu sa starajú o útulnú, pohodovú klímu vo všetkých druhoch budov. Pomáhajú šetriť náklady na kúrenie i klimatizáciu a veľmi účinne chránia fasády a strechy pred škodlivými vplyvmi rôznych poveternostných podmienok. Významnou mierou zabraňujú starnutiu a zvetrávaniu stavebných konštrukcií. Pritom je ThermoShield v pomere cena/výkon rovnako výhodný ako normálna, vysoko kvalitná disperzná farba.

Vlhkosť

Rozdiel medzi ThermoShieldom a tradičnými nátermi spočíva v dlhej životnosti bez sklonu k tvorbe mikrotrhliniek. Takto sa dovnútra nedostane vonkajšia vlhkosť (viď galéria). ThermoShield však zároveň umožňuje odparovanie prebytočnej vlhkosti zvnútra. Jeho vlastnosti vedú ku konštantnej vlhkosti vnútorného vzduchu 55%.

Dokumenty na stiahnutie